«بسمه تعالی»

 

یکی از مهم‌ترین مسائلی که دین مبین اسلام به آن توجه ویژه داشته، "نظام خانواده" است، چرا که تربیت و تعالی هر فرد در گرو خانواده‌ای است که از سلامت کامل برخوردار باشد. یک خانواده سالم، بر پایۀ ازدواج، اخلاق و روابط سالم میان زن و مرد، والدین و فرزندان بنا نهاده می‌شود. سلامت محیط خانواده، فضای مناسبی را برای رشد و شکوفایی استعدادهای فکری و روحی والدین و فرزندان فراهم می‌کند که نتیجۀ آن سعادت فرد و جامعه است.

معاونت فرهنگی قوه قضائیه کشور با به بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و محتوای آموزشی تولید شده در مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث، و با هدف معرفی و ترویج سبک زندگی اسلامی با تکیه بر مبانی اصیل اسلامی، اقدام به برگزاری دورۀ آموزشیِ«عصـــر خانـــواده» ویژۀ کارمندان قوه قضائیه و بخش‌های وابسته به آن و خانواده‌های ایشان نموده است. امید آن داریم که با توجه به محتوای بسیار مفید و کارآمدی که در این خصوص طراحی شده است، بتوانیم سهم مؤثری در ترویج فرهنگ دینی در خانواده‌های ایرانی داشته باشیم.

 

*   معرفی و ویژگی‌های دوره

-      «دورۀ عصر خانواده» شامل 4 عنوان درسی است که توسط اساتید بنام و مطرح گروه علمی روانشناسی اسلامی و اخلاق تولید شده است.

-      دروس این دوره در چهار محور مجزا (پیش از ازدواج ـ پس از ازدواج ـ تربیت فرزندان ـ سبک زندگی اسلامی) طراحی شده که امکان شرکت در هر گروه درسی، بر اساس نیاز و علاقمندی افراد وجود دارد.

-      این دوره به شیوۀ آموزش الکترونیکی و بر بستر اینترنت ارائه می‌گردد. لذا دارا بودن اینترنت پرسرعت از مهم‌ترین لوازم شرکت در این دوره محسوب می‌شود.

-      این دوره دارای چهار آزمون در هر یک از موضوعات درسی است که از ابتدای دوره در میزکار افراد، فعال خواهد بود. شرکت‌کنندگان محترم می‌توانند هر زمان که آمادگی لازم را پیدا کردند، در آزمون هر درس شرکت کنند.

-      برای افرادی که موفق به کسب نمرۀ قبولی در آزمون‌ها شوند (حداقل نمرۀ 10)، گواهینامه‌ای معادل ساعت آموزشی آن درس، با تأیید معاونت فرهنگی قوه قضائیه و مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث صادر خواهد شد.

 

بازۀ زمانی ثبت نام دوره از 26 آبان ماه لغایت 30 دی ماه 1397

جهت اطلاع از جزئیات دوره و شیوۀ ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

 

*   راه‌های ارتباطی:

در صورت بروز هر گونه ابهام می‌توانید از طرق زیر با پشتیبان آموزش‌های آزاد در ارتباط باشید:

-      ارتباط تلفنی: 51290 ـ 021 داخلی 51 (ساعت 9 الی 15 روزهای کاری)

-      پست الکترونیکی: azadmajazi@hadith.ir

 

آموزش‌های آزاد مرکز آموزش الکترونیکی

دانشگاه قرآن و حدیث