بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

﴿شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِيَ أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ﴾

 

سپاس خداوند روزی ده و منّان را که سالی را بر خوان نعمتش ارتزاق نمودیم و اکنون که بار دیگر سعادت حضور در میهمانی پرفیضش را یافته‌ایم؛ وقت آن است که دهان تن فرو بندیم و دهان جان بگشاییم. در این ضیافت الهی باید که خوان معرفت بگستریم و جرعه جرعه، جان خود را از آبشخور معجزات دین، قرآنِ عزیز و سنت گرانبهای معصومین (علیهم السلام)، سیراب گردانیم. 

ماه مبارک رمضان، مهد قرآن و ماه ضیافت الهی است که فرصت مناسبی برای انس بیشتر با منابع بزرگ دین را فراهم می‌آورد. رمضان، بهترین ماه برای بندگان و فرصت مغتنمی برای ترویج معارف الهی است. معارفی که فراگیری آن، غبار غفلت از دل و جان آدمی می‌زداید. این ماه، بهترین فرصت برای مطالعه و دین‌شناسی است و همین امر، بزرگ‌ترین عبادت برای بندگان محسوب می‌شود.  

به لطف پروردگار متعال، توفیق آن داشتیم که طی سالیان گذشته با ارائۀ دوره‌های مختلف آموزشی، گامی در جهت ترویج معارف قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) برداریم. اکنون با فرارسیدن ماه مبارک رمضان که فرصتی مغتنم برای عبادتِ تفکّر و مطالعه است، بنا داریم برخی از دوره‌های آموزشی را به صورت رایگان در اختیار علاقمندان قرار دهیم.

 

 

عناوین دروس دوره‌

عناوین دروس و اطلاعات تکمیلی دورۀ ویژۀ ماه مبارک رمضان را می‌توانید در جدول زیر ملاحظه فرمایید:

جدول دروس دوره رمضان

روش و مهلت ثبت نام


*زمان شروع ثبت نام در دورۀ ویژۀ ماه مبارک رمضان که به صورت رایگان برگزار می‌شود، از روز سه‌شنبه 01 خرداد ماه 97 تا پایان ماه مبارک رمضان است.

*علاقمندان به شرکت در این دوره می‌بایست ابتدا به پایگاه عرضه محصولات الکترونیکی دینی (رایادین) به نشانی http://rayadin.qhu.ac.ir   مراجعه و ثبت نام نموده و دورۀ مورد نظر را از بخش جدیدترین دوره‌ها که در پایین سامانه قرار دارد، انتخاب نمایند.

*امکان انتخاب برخی از دروس چهارگانۀ دورۀ نیز فراهم شده است. لذا چنانچه مایل به شرکت در برخی از دروس این دوره نباشید، می‌توانید تیک انتخاب آن درس را حذف نموده و صرفاً درس‌های مورد علاقۀ خود را انتخاب نمایید.

*پس از فعال‌سازی دروس دوره در میزکار کاربران، محتوای آموزشی دروس به مدت 60 روز در اختیار شرکت‌کنندگان خواهد بود و کاربران محترم، در این بازۀ زمانی فرصت دارند که جلسات درسی را مشاهده نموده و در آزمون پایانی دروس شرکت کنند. 

راهنمای ثبت نام در سامانۀ رایادین

 

درخواست صدور گواهینامه

*صدور گواهینامۀ پایان این دوره، مشروط به شرکت در آزمون دروس و کسب 60 درصد نمرۀ کلی آن آزمون است.

*در صورت تمایل به اخذ گواهینامۀ این دوره، می‌بایست تیک گزینۀ "شرکت در آزمون و درخواست صدور گواهینامه" را از ذیل محصول مربوطه انتخاب نموده و مبلغ مربوط به آن را پرداخت نمایید.

*هزینۀ صدور و ارسال گواهینامه، مبلغ 140000 ریال است که پس از پرداخت الکترونیکی آن، کارشناسان آموزش‌های آزاد نسبت به صدور و ارسال آن، اقدام خواهند نمود.

چند نکتۀ مهم

*کلیۀ جلسات آموزشی دوره‌های فوق، به شیوۀ غیرحضوری و از طریق اینترنت ارائه می‌شود. لذا دارا بودن رایانه و اینترنت پرسرعت از لوازم شرکت در این دوره‌ها محسوب می‌شود.

*آموزش‌های آزاد مرکز آموزش الکترونیکی، در اقدامی جدید امکان مشاهدۀ دروس را از طریق گوشی‌های تلفن همراه و تبلت (با سیستم عامل اندروید) فراهم نموده است. لذا جهت مشاهدۀ دروس، در هر مکان و موقعیتی، کافی است که از طریق هر نوع دستگاه هوشمندِ خود، به شبکه اینترنت اتصال پیدا نموده و به سامانه آموزش‌های آزاد مراجعه نمایید. 

*آموزش‌های آزاد مرکز آموزش الکترونیکی، علاوه بر دوره‌های رایگان فوق که به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار شده است، دوره‌های آموزشی دیگری با موضوعات مختلف اخلاقی، اعتقادی، اجتماعی، روانشناسی، بهداشتی و ... را در طول سال برگزار می‌کند. جهت اطلاع از عناوین دوره‌های عمومی اینجا را کلیک کنید.

*بر اساس تبصرۀ مادۀ 59 قانون مدیریت خدمات کشوری، کلیۀ دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز، جهت ارتقاء سطح آموزشی کارکنان خود استفاده نموده و با همکاری این مرکز و برگزاری دوره‌های ضمن خدمت، مهارت‌های علمی و آموزشی کارکنان خود را افزایش دهند.

راه‌های ارتباطی

شرکت‌کنندگان محترم، جهت کسب اطلاعات بیشتر و رفع هرگونه ابهام می‌توانند از راه‌های ارتباطی زیر، در ساعات 9 صبح الی 12 ظهر، با پشتیبان دوره در تماس باشند:

تهران: 51290 ـ 021 داخلی 51

قم: 371760 ـ 025 داخلی 51

ارتباط اینترنتی: ارسال نامه به ایمیل Azadmajazi@hadith.ir

و جهت اطلاع از اخبار دوره‌ها، با کانال سروش دوره‌های آزاد به نشانی http://sapp.ir/azadvuqhu همراه باشید.

 

آموزش‌های آزاد مرکز آموزش الکترونیکی

دانشگاه قرآن و حدیث